فرايند ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان

راهنماي اتصال دانشجويان به سيستم سپهرمهر(جهت انتخاب واحدومشاهده وضعيت تحصيلي)

براي وصل شدن به نرم افزار، هر دانشجو داراي يك نام كاربري و يك كلمه عبور ميباشد كه نام كاربري آن همان شماره دانشجوئي دانشجو ميباشد و كلمه عبور يكي از دو حالت زير ميتواند باشد.
 1 - شماره دانشجوئي + شماره شناسنامه فرد.كه بعنوان مثال براي دانشجوئي به شماره 71155 وشماره شناسنامه 123، نام كاربر برابر با 71155 وكلمه عبور برابر71155123 خواهد بود.
 2 -دانشجو بايد به دفترآموزش دانشكده مراجعه كرده و Password خود راازمسئول مربوطه دريافت نمايد. جهت برقراري ارتباط با نرم افزار خدمات آموزشي سپهر مهر، ابتدا نياز به نصب برنامه Browser fire fax  داريد. پس از نصب اين برنامه، تنظيمات زير را اعمال نماييد.

   الف) اين Browser را اجراكرده، در قسمت Address ، دستورabout: config  راتايپ نموده وEnter  نماييد.
   ب) درصفحه بازشده در نوار مربوط به Filter عبارت Dom.max را تايپ نموده و از ليست گزينه هاي موجود بر روي عبارت dom.max-Script-run-time دو باركليك كرده و مدت زمان مربوطه را برابر60  قرار دهيد.نحوه اتصال به نرم افزارسپهرمهر:


ابتدا به اينترنت متصل متصل شويد.
آدرس سايت برنامه edu.sums.ac.ir ميباشدكه با استفاده از مرورگرFirefox ارتباط برقرار نماييد.
در پنجره مربوط به پيغام Certificate Expired Server بر روي دكمه Continue كليك كنيد.
در پنجرهWebsite certified by an unknown Authority بر روي دكمه OK كليك نماييد.
در پنجره Security  نيز بر روي دكمه Ok كليك كنيد.
پس از اين صفحه مربوط به نام كاربري و كلمه عبور را مشاهده ميكنيد كه در اين قسمت بايد نام كاربري و كلمه عبور خود را كه قبلاٌ  نحوه اختصاص آن به دانشجو توضيح داده شده، را وارد كرده و وارد برنامه شويد. بلافاصله پس از ورود به نرم افزاركلمه عبورخود را تغيير دهيد.مشاهده وضعيت تحصيلي:

براي اين كار از منوي سمت راست كارنامه فارغ التحصيلي، وضعيت تحصيلي دانشجو را انتخاب نماييد، در صفحه باز شده اطلاعاتي در ارتباط با مشخصات فردي و تحصيلي خود مشاهده ميكنيد. براي مشاهده دروس اخذشده هر ترم و نمره آنها ترم مربوطه را انتخاب نموده و دكمه مشاهده دروس كارنامه را كليك كنيد. با به روز رساني كارنامه خود ميتوانيد آخرين تغييرات كارنامه خود را نيز مشاهده كنيد. براي انجام اين كاربر روي دكمه به روزرساني كارنامه كليك نماييد.روند انتخاب واحد توسط دانشجو:

پس از ورود به برنامه از كادر سمت راست منوي امور ثبت نام ، گزينه ثبت نام توسط دانشجو را انتخاب كنيد و بر روي آن دوبار كليك نماييد درصفحه باز شده براي انجام عمليات ثبت نام مراحل زير را انجام دهيد .

1 - بر روي دكمه شروع ثبت نام كليك نماييد
2 - براي اضافه كردن يك درس در كادر كد درس شماره درس را وارد نماييد چنانچه درس مورد نظر ارائه شده باشد كادرهاي نام درس و گروه ارائه ، تعداد واحد تئوري ، تعداد واحد كارآموزي و آزمايشگاه كه در هنگام ارائه درس مشخص شده اند نشان داده مي شود پس از آن بر روي دكمه اضافه كليك نماييد دراينصورت درس مورد نظر در ليست دروس ثبت نامي نمايش داده  مي شود . به همين ترتيب براي درسهاي بعدي ابتدا كد درس را وارد كرده  ،مراحل قبلي را تكرار كنيد .
3 - ارسال به  استاد راهنما : بعد از انجام مراحل انتخاب واحد و اضافه كردن دروس و اطمينان از دروس انتخابي و گروهها بر روي دكمه ارسال به استاد راهنما كليك كنيد دراين هنگام ليست دروس شما براي استاد راهنماي مربوطه جهت تاييد ارسال ميشود .
4- حذف درس : براي حذف درس از ليست دروس ثبت نامي درس مورد نظر را انتخاب كنيد سپس بر روي دكمه حذف كليك كنيد .


جهت اطلاعات بيشتر ميتوانيد به سايت اداره كل آموزش مراجعه نماييد

آدرس سايت اداره كل آموزش:      
http://amoozesh.sums.ac.ir


توجه :

-1    دانشجو فقط واحدهاي مربوط به ورودي خود را مي تواند اخذ نمايد . اخذ واحد بيشتر ( با توجه به حداقل و حداكثر مجاز اخذ واحد در هر نيمسال ) در زمان حذف و اضافه انجام خواهد شد .

-2   دانشجويان مي توانند در روز انتخاب واحد مربوط به ورودي خود به دانشكده مراجعه و از كامپيوترهايي كه جهت انتخاب واحد در نظر گرفته شده استفاده نمايند .

-3    درصورتي كه پيش نياز درسي يك ، دو يا سه درس يا بيشتر باشد حتماً بايد كليه دروس پيش نياز  مربوط به آن درس را گذرانده باشيد تا بتوانيد درس مذكور را اخذ نماييد .

-4   آدرس سايت دانشكده پیراپزشکی http://paramed.sums.ac.ir ميباشد كه مي توانيد با استفاده از آن مدل چهارترم و پيش نياز هاي دروس را مشاهده نماييد .

-5    دانشجويان ميتوانند جهت اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي 2295023-2294720 تماس بگيرند .

-6   دانشجويان جديد الورود جهت تشكيل پرونده در دانشكده بايد یک عدد كپي صفحه اول و در صورت داشتن توضيحات از صفحه توضيحات شناسنامه و6 قطعه عكس 4*3 به همراه داشته باشند.
  
2- فرآيند فراغت از تحصيل
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-2-10 9:59        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ