پنجمین نشست علمی تاب آوری کودکان و نوجوانان در حوادث و بلایا برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، روز دوشنبه بیست و ششم آذرماه، پنجمین نشست علمی تاب آوری کودکان و نوجوانان در حوادث و بلایا با سخنرانی دکتر«لیلا محمدی نیا»، درس آموخته سلامت در حوادث و بلایا از دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار گردید.

وی این نشست را در راستای اقدامات آغاز شده از سال 1394 در دانشگاه علوم پزشکی تهران و برگزاری اولین نشست تخصصی کودکان در بلایا در دوازده اردیبهشت ماه 1395 با حضور معاونین سازمان های متولی و نماینده یونیسف بیان داشت. دومین نشست به میزبانی معاون درمان جمعیت هلال احمر استان تهران، سومین نشست در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، چهارمین نشست به میزبانی مرکز تحقیقات و پژوهش هلال احمر استان تهران و اکنون به میزبانی گروه سلامت در بلایا دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار گردید.

 

دکتر «محمدی نیا» بیان کرد:اهمیت تاب آوری دانش آموزان این مرز و بوم اقدامی است مثمر ثمر در آماده سازی در مقابل حوادث و بلایا، که پژوهش اخیر و پرسشنامه 37 سوالی سنجش تاب آوری کودکان در بلایا  CRDT تهیه شده در سال1397 را معیاری مناسب رای ارزیابی و آمادگی دانست.

 

در این جلسه از تیم اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز حضور داشتند که در راستای اقدامات اصلاحی در برنامه های جاری و دفتر رشد و تکامل کودکان وزارت بهداشت بحث و گفتگو شد.

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-10-2 16:14        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ