برگزاری جلسه شورای دانشگاه در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی

اولین جلسه ی شورای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 95 و برای اولین بار در سالن کنفرانس دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی در تاریخ 26/1/95 از ساعت 8 الی 11 برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی؛ در ابتدای این جلسه که با حضور مدیران ارشد دانشگاه از جمله رئیس، معاونین و روسای دانشکده ها و سایر اعضای شورای دانشگاه  برگزار گردید؛ رئیس دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی به ارائه ی گزارش عملکرد دانشکده از سال 91 لغایت 94 پرداخت. دکتر براتی با ذکر رسالت ها، اهداف و معرفی رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشکده، مهم ترین دستاوردها و برنامه های دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی را تشریح نمود. مهم ترین موارد ذکر شده توسط ایشان به شرح زیر است:

-     راه اندازی دو رشته سلامت در بلایا و مدیریت اطلاعات سلامت در مقطع دکتری تخصصی در سال 95

-     ارتقای 6 نفر ار اعضای هیئت علمی دانشکده

-     پذیرش 51 نفر از دانشجویان دانشکده در مقاطع تحصیلات تکمیلی

-     برگزاری بیش از 40جلسه عصرگاهی و  5 تور بیمارستانی  با همکاری و حضور کلیه مدیران ستاد و بیمارستان ها جهت ارتقا همکاری های مستقیم دانشکده و فیلدهای آموزشی بیمارستانی

-     راه اندازی مرکز تحقیقات مدیریت سلامت و منابع انسانی

-     انتشار ۹ شماره نشریه انگلیسی زبان مدیریت و انفورماتیک سلامت (علمی پژوهشی)

-     انتشار 11 جلد کتاب توسط اساتید دانشکده

-     برگزاری سه همایش کشوری با عناوین "تحول نظام سلامت با رویکرد اقتصاد مقاومتی"،"مدیریت بحران در سلامت" و "حاکمیت و تعالی بالینی

-     برگزاری دوره های توانمندسازی مدیران و روسای بیمارستان ها و شبکه های بهداشتی و درمانی

-     جذب  3 نفر هیات علمی ضریب کا برای رشته های اقتصاد سلامت و مدیریت بهداشت و درمان و یک نفر انفورماتیک پزشکی

-     جلب همکاری اساتید دانشگاه های تهران و ایران و مشهد جهت آموزش حضوری و مجازی(به علت نیاز مبرم به اساتید رشته تخصصی انفورماتیک پزشکی)

-     گسترش فعالیت های ارتباط با صنعت در قالب انعقاد 8  قرارداد با بیمارستان ها و درمانگاه ها

-     برگزاری کارگاه های آموزشی  آموزه های قانونی و اصول مستند سازی دستیاران رشته های بالینی پزشکی

-     برگزاری کارگاه آموزشی بهبود کیفیت و آموزه های قانونی ویژه دانشجویان پزشکی

-     تدوین آیین نامه کارموزی و کارورزی دانشجویان

-     تدوین آیین نامه تحصیلات تکمیلی دانشجویان

-     ایجاد زمینه اشتغال دانشجویان جهت جذب در بیمارستان ها و سایرمراکز بهداشت و درمانی از طریق برگزاری آزمون و مصاحبه

-     راه اندازی سلف سرویس دانشجویی به گنجایش 25 نفر با هماهنگی و همکاری نهاد محترم نمایندگی ولی فقیه

 

در ادامه این جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی؛ از جمله خصوصیات خوب این دانشکده که قابل الگوبرداری برای سایرمراکز دانشگاه می باشد را ورود دانشکده مدیریت به مسائل، اقدمات و مشکلات جاری دانشگاه دانستند و خاطر نشان کردند: باید قدر این مشارکت و احساس مسئولیت را دانست.

دکتر ایمانیه ادامه داد : زحمات و تلاش های تیم مدیریتی و اساتید دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی یک سری ثمرات و برکاتی برای دانشگاه خواهد داشت که تا به امروز هم بخشی از این تلاش ها به ثمر نشسته و تعدادی از خروجی های این دانشکده به عنوان مدیر در سطح دانشگاه به کار گرفته شده اند.

دکتر ایمانیه ضمن درخواست از دکتر براتی، ورود دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی به بحث دوره های بازآموزی مدیران دانشگاه را لازم و ضروری دانستند.

قائم مقام وزیر بهداشت در استان فارس در انتهای سخنان خود با اشاره به انتصاب دکتر براتی به عنوان رئیس بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)؛ این موضوع را فرصتی مغتنم در راستای گره گشایی از مشکلات بیمارستان و  فقدان فیلد عملی برای دانشجویان دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی دانستند و ابراز امیدواری کردند انشا... با تلاش های این دانشکده؛ بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) به الگویی در مدیریت کارآمد برای سایر مراکز درمانی تبدیل خواهد شد.

در ادامه جلسه، شورای دانشگاه با سایر موارد دستور جلسه به کار خود ادامه داد و در نهایت ساعت 11 خاتمه یافت.

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1395-1-30 8:30        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ