نشست علمی " روانشناسی جامعه و مدیریت مردم محور در حوادث و بلایا" برگزار شد.

با توجه به ضروت بحث روانپزشکی در حوادث و بلایا، گروه سلامت در بلایا دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی روز شنبه بیست و چهارم آذرماه، میزبان اساتید روانپزشکی در قالب کارگاه " روانشناسی جامعه و مدیریت مردم محور در حوادث و بلایا" بود.

به گزارش روابط عمومی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، دکتر« علی فیروزآبادی»، متخصص روانپزشک و رئیس مرکز تحقیقات روانپزشکی، اصول اساسی حمایت های روانشناختی و اجتماعی در بلایا را به صورت جامع و کامل بیان نمود. وی تربیت نیروهای تخصصی برای حوادث و بلایا را از اقدامات مهم و قابل توجه دانست. بعلاوه ضرورت رسیدگی و شناسایی گروه های در معرض خطر تا قبل از یک ماه بعد از حوادث برای ممانعت از اختلال استرسی پس از آسیب روانی را مهم دانست.

در ادامه دکتر«سعیدفروزش»، متخصص روانپزشک شیراز، به اهمیت تاب آوری، مولفه های تاب آوری مردم و آماده سازی روانی پرداخت.

در انتها آقای دکتر «مجتبی نقشواریان»، تجارب حضور در حوادث سال های اخیر را بیان نمود، وی تجارب سختی های ما قبل را یکی از موارد آماده سازی افراد در آسیب ندیدن هنگام رخداد حوادث و بلایا دانسته و تجربه های فداکارانه جانبازان در جنگ دفاع مقدس را سمبل آن بیان داشت.

دکتر «نقشواریان» معنویت را به عنوان یک عامل موثر در تحمل سختی ها و فشارهای ناگوار اذعان داشت و به تجربه روحیه بالای خانواده های بازمانده حادثه انفجار رهپویان وصال در غم از دست دادن عزیزانشان با اتکا معنوی اشاره داشت.

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-10-2 16:31        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ