درخشش دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی قطب ۵ در دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم‌پزشکی کشور

دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی قطب پنج در دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم‌پزشکی کشور، توانستند ۱۵ مدال رنگین و چند دیپلم افتخار در حیطه‌های انفرادی و گروهی کسب کنند.
به گزارش "وب دا" در شیراز، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ضمن تبریک به دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی قطب پنج، گفت: در این المپیاد دانشجویان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی قطب پنج، موفق به کسب ۵ مدال نقره و ۱۰ مدال برنز شدند. دکتر "مصباح شمس"، افزود: مرحله اول دهمین المپیاد دانشجویان علوم‌پزشکی کشور، به صورت سراسری همراه با دیگر دانشگاه‌های علوم‌پزشکی در فروردین ماه ۹۷ در شیراز برگزار شد که پس از اعلام نتایج، پذیرفته‌شدگان مرحله اول در قطب‌های مختلف کشوری در قالب گروهی مشغول به فعالیت شده و در مرداد ماه سال جاری به رقابت پرداختند.
رییس اداره استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اظهار داشت: در این المپیاد در حیطه‌ آموزش پزشکی، تیم‌ متشکل از "محمد نامدارپور"، "محمد عبدالهی"، "علی اردکانی" و "رضا سیفوری‌پور" از دانشگاه علوم پزشکی شیراز جزء ۱۰ تیم برتر بوده و موفق به کسب مدال نقره گروهی شدند، همچنین در مرحله انفرادی "علی اردکانی" از دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق به دریافت مدال نقره انفرادی شد و دیپلم افتخار در این حیطه نیز به "خاطره روزبهی" و "یلدا هاشمی شبانکاره" از دانشگاه علوم‌پزشکی یاسوج و "محمد نامدارپور" از دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز اعطا شد. دکتر "امیر آزادی"، افزود: در حیطه علوم پایه در قطب پنج، "شاهین کاووسی" از دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز و "شهریار میرزایی" از دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر موفق به کسب مدال نقره و "مهناز حسینی‌زاده" از دانشگاه علوم‌پزشکی فسا موفق به دریافت مدال برنز شد، همچنین در این حیطه "نازنین عالم‌زاده" و "محمدرضا اژدری" از دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز دیپلم افتخار دریافت کردند. او ادامه داد: در حیطه استدلال بالینی، تیم‌ "علیرضا کمالی‌پور"، "مرتضی کرمی‌منش"، "پرهام حبیب‌زاده" و "فائزه صحت‌پور" و تیم "مهناز حسینی‌بن‌سن‌جان"، "زهرا فراحی‌قصرابونصر" و "فرید محمدی" موفق به راهیابی به ۱۰ تیم برتر این حیطه شدند که از این بین، تیم اول به مقام سوم گروهی این دوره و مدال برنز دست یافت، همچنین در این حیطه "علیرضا کمالی‌پور" از دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز برنده دیپلم افتخار شد.
رئیس اداره استعداد درخشان دانشگاه، گفت: در حیطه مدیریت، گروه "سهند گودرزی"، "آرش قمر شوشتری"، "میر شاهرخ موسوی" و "فاطمه آتشی" جزء راه یافتگان به ۱۰ تیم برتر بوده و "سهند گودرزی" از دانشگاه علوم‌پزشکی جهرم برنده مدال برنز انفرادی و "فاطمه آتشی" از دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز موفق به کسب دیپلم افتخار در این حیطه شدند. دکتر آزادی، بیان کرد: در حیطه فلسفه پزشکی، تیم "سیده زهرا جلالی مقدم" و "مهرناز ذاکرشهرک" و "فائزه قوی" و "سعید شریفی" و تیم "ادیبه رضایی" و "افروز فیلی" و "احسان قادرپور" جزء ۱۰ تیم برتر شدند، در این حیطه "مهرناز ذاکرشهرک" و "سعید شریفی" از دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر موفق به دریافت مدال برنز انفرادی و "ادیبه رضایی" از دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر و "سیده زهرا جلالی مقدم" از دانشگاه علوم‌پزشکی یاسوج و "احسان قادرپور" از دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز موفق به دریافت دیپلم افتخار شدند.
او در ادامه افزود: در حیطه کار آفرینی در بستر دانشگاه‌های هزاره سوم که در این المپیاد برای بار اول به دیگر حیطه‌ها اضافه شده بود، تیم "فاطمه محسنی"، "محدثه سهرابی" و "نجمه بردبار" و "میلاد احمدی مرزاله" و تیم "محمدامین توکلی"، "علی محمدی" و "محسن غفاری داراب" و "فاطمه امیری" جزء راه یافتگان به ۱۰ تیم برتر بوده که از این بین، تیم اول موفق به دریافت مدال برنز گروهی شد، همچنین در این حیطه "میلاد احمدی‌مرزاله" از دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز موفق به کسب مدال نقره و "علی نامجومقدم"، "علی محمدی" و "نجمه بردبار" از دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز و "محدثه سهرابی" از دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر مدال برنز را دریافت کردندو "سعید روا" و "فاطمه محسنی" از دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز، دیپلم افتخار را به خود اختصاص دادند. مرحله گروهی دهمین دوره المپیاد دانشجویان علوم‌پزشکی کشور، به میزبانی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران در ۶ حیطه برگزار شد.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-5-20 11:14        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ