اولین ژورنال کلاب دانشکده در سال1398 برگزار شد.

اولین ژونال کلاب دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی در سال 1398 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، اولين جلسه ژورنال كلاب دانشكده در سال جديد در تاريخ 16 ارديبهشت برگزار شد.

در اين جلسه مجتبي رضايي دانشجوي كارشناسي ارشد اقتصاد سلامت به ارايه مقاله ‏اي با عنوان محاسبه بار اقتصادی بیماری اختلال دوقطبی نوع یک در ایالات متحده در سال 2015كه در مجله Journal of affective disorders  در سال 2018 منتشر شده، پرداخت.

این كارشناسي ارشد اقتصاد سلامت بیان کرد: اين مقاله، عمدتاً با استفاده از داده ‏هاي ثانويه به محاسبه بار اقتصادي بيماري اختلال دوقطبي نوع 1 در ايالات متحده با محاسبه هزينه‏ هاي مستقيم و غير مستقيم پرداخته بود.

وی افزود:در اين مقاله با توجه به شيوع يك درصدي اين بيماري در جامعه آمريكا، كل بار اقتصادي آن در سال 2015 بيش از 200 ميليارد دلار برآورد شده بود كه به ازاي هر نفر اين بار 81559 دلار محاسبه شده بود.

در اين جلسه اساتيد گروه هاي مديريت خدمات بهداشتي و درماني، اقتصاد سلامت، مديريت اطلاعات سلامت و برخي از دانشجويان به بررسي و تبيين يافته هاي مقاله و همچنين نقد مقاله پرداختند، همچنين دكتر بياتي عضو گروه اقتصاد سلامت روش انجام مطالعه را بيشتر تشريح كرده و در نهايت جمع بندي جلسه را ارايه كرد.

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1398-2-25 14:33        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ